Kiedy nienormalne staje się normalne…

Wielu z nas zadaje sobie pytanie – dlaczego na tym świecie doszło do sytuacji, że kolejne środowiska walczą o rzekomą „równość” i swoje „prawa”? Mam tutaj na myśli środowiska LGBT, osoby czarnoskóre, itp., itd.

Odpowiem bardzo prosto… Od dłuższego czasu nas na to przygotowywano, ale kompletnie na to nie reagowaliśmy, a co gorsza, nawet biliśmy temu brawo. Nie wierzycie? To posłuchajcie…

Pamiętacie jak jakiś czas temu (kilka lat temu) popularna stała się akcja, że teraz czas na modelki plus size, bo przecież większość kobiet ma nadwagę i nie można ich deprecjonować?

Z pozoru niewinna akcja, dla niektórych nawet bardzo potrzebna, bo kobieta z powiększonym brzuszkiem, biodrami, czy łydkami w końcu mogła poczuć się doceniona…

I teraz zadam Państwu pytanie. Oczywiście nie odbierajcie tego, jako mój atak na kobiety, które mają nieco więcej ciałka, bo sam tego ciałka trochę mam i jestem kilkaset mil od kaloryfera na brzuchu Cristiano Ronaldo. Czy gdybyście malowali ściany w swoim domu, to wybralibyście swój ulubiony kolor, taki który najbardziej by się wam podobał, czy też najbrzydszy, byle dać mu szansę, bo nikt przed wami go nie kupił (dostrzegliście to widząc rekordową ilość puszek farby na półce)?

Wydaje mi się, a nawet jestem przekonany, że zdecydowana większość z Was wybrałaby odpowiedni dla siebie kolor. Więc teraz drugie moje pytanie. Jeżeli widzicie kobietę, która poświęca się treningom, wylewa siódme poty na ćwiczeniach, trzyma wagę i musi odmawiać sobie różnych przyjemności, dlaczego uważacie, że rozmiar plus size to coś normalnego? Nie! To nie jest nic normalnego. Nadwaga może doprowadzić do różnych chorób, ale także negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Z nadwagą NIKT dosłownie NIKT nie czuje się dobrze. Dlaczego daliśmy sobie wmówić, że jest inaczej?

WARTO PRZECZYTAĆ:   Jak Boniek poleciał w kulki...

Oczywiście każdemu człowiekowi należy się szacunek. Każdego człowieka powinniśmy darzyć taką samą życzliwością i sympatią, bez względu na wagę, kolor skóry, wzrost, itp. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości.

Problem zaczyna się w momencie, kiedy w ubytku, kiedy w niedociągnięciach, widzimy wzór. Tak stało się z rozmiarem plus size, kiedy zaczynano wmawiać nam, że to coś normalnego. Tak stało się, kiedy środowiska LGBT zaczynały wmawiać nam, że miłość dwóch facetów to coś normalnego. Tak stało się w momencie, kiedy środowiska związane z czarnoskórymi ludźmi, zaczęły dyskryminować białych ludzi.

Główny błąd, jaki popełniliśmy jako społeczeństwo, to fakt, że przyjęliśmy, iż coś, co jest odchyleniem od normy, jest normalnością.

Zaczęło się niewinnie od modelek plus size i innych podobnych akcji. Dziś ta kula śniegowa nabrała takiego rozpędu, że trudno ją zatrzymać. Jeszcze jest na to szansa, ale w końcu musimy się przebudzić. W końcu musimy dążyć do prawdziwej NORMALNOŚCI… Pokaż mniej

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.