Ogólnopolski protest przeciwko Euro, fot. Canva

Ogólnopolski protest przeciwko Euro

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zorganizowało ogólnopolski protest przeciwko wprowadzeniu w naszym kraju waluty Euro. Jak mówią organizatorzy akcji, w dobie szalejącej inflacji i kryzysu gospodarczego w krajach UE mamy swojego sojusznika – własną walutę. Polski złoty to jedyne stabilne rozwiązanie i gwarant naszej suwerenności. 

W tej kwestii uruchomiono specjalną stronę internetową niechcemyeuro.pl. Można na niej podpisać specjalną petycję, która zostanie przekazana na ręce premiera RP, Donalda Tuska. Do tej pory zrobiło to już blisko 36 tys. osób!

„Nowo wybrany rząd Donalda Tuska, a także politycy, tacy jak marszałek Szymon Hołownia ze swoim stronnictwem, z uporem dążą do kompletnego podporządkowania Polski i całkowitego wyhamowania jej rozwoju gospodarczego. W strefie euro wzrost za ostatnią dekadę był dużo słabszy niż w krajach UE, które zachowały własną walutę. To jednak nie przeszkadza w dążeniu obecnej władzy do poddania naszej Ojczyzny decyzjom zachodnich lobbystów” – piszą organizatorzy akcji. 

„Od początku kampanii wyborczej z obozu dawnej opozycji dało słyszeć się głos o konieczności natychmiastowego wprowadzenia wspólnej waluty euro – narzędzia, nad którym Polska nie będzie miała żadnej kontroli, za to będzie żyrować ten unijny środek masowego okradania obywateli.

Ten postulat, będący potulną odpowiedzią na wypominane nam zobowiązanie z traktatu akcesyjnego, nie znajduje obecnie żadnego racjonalnego uzasadnienia, o czym piszą autorytety w dziedzinie ekonomii, biorąc za podstawę swoich opinii nie tylko przykład Polski, ale również analizę bilansu korzyści i strat w związku ze zmianą waluty w pozostałych krajach Wspólnoty.

Miejmy na uwadze bezpieczeństwo każdego z nas. Nie pozwólmy, aby polskie rodziny doświadczyły kolejnego ciosu ze strony eurolobbystów i nie pozwolimy, aby ekonomiczne i gospodarcze decyzje dotyczące naszego państwa były narzucane nam przez skompromitowane, nieudolne i upolitycznione organy, które nie tylko nie zadbają o nasz dobrobyt, ale wręcz przez swoją późną i nieadekwatną reakcję przyczyniły się do wygenerowania jeszcze wyższej niż spodziewana fali inflacji” – można przeczytać na stronie internetowej akcji.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Ciężkowice: Jeszcze rynek, czy już parking?

Gorąco zachęcamy do jej wsparcia i złożenia podpisu! 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *