Fot. Lukas Plewnia/ Flickr

Podsumowanie akcji „Znicz 2022” w Tarnowie

W ciągu 6 dni działań w ramach akcji „ZNICZ 2022” w Tarnowie i powiecie tarnowskim miało miejsce 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne. Tarnowska drogówka odnotowała w sumie 28 kolizji, zatrzymano 3 nietrzeźwych użytkowników dróg, a także 7 praw jazdy, z czego 4 za przekroczenie o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Tarnowscy policjanci podsumowali tegoroczną Akcję Znicz, która rozpoczęła się 28 października i trwała do 2 listopada. W czasie tych kilku dni zaistniało trzy wypadki drogowe, w których trzy osoby zostały ranne. Okoliczności i przyczyny tych wypadków zostaną wyjaśnione w ramach postępowań prowadzonych w tarnowskiej komendzie.

Już piątek przed południem miała miejsce, jak się później okazało jedynie kolizja, z udziałem samochodu ciężarowego. Kierowca zestawu na 484 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa zjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego. W miejscu zdarzenia wystąpiły chwilowe utrudnienia związane z wyciąganiem pojazdu na drogę.

W sobotę przed godziną siódmą rano zderzyły się dwa samochody osobowe na drodze wojewódzkiej w kierunku Tuchowa. Na jednym z łuków drogi kierująca volkswagenem, mieszkanka powiatu tarnowskiego, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem, kierowanym przez 61-latka z powiatu gorlickiego. Mężczyzna trafił do szpitala z urazem kręgosłupa i ogólnymi potłuczeniami.

W niedzielę rano około godzin 3:30 w Brzozówce kierowca samochodu osobowego skoda zjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego uderzając w betonowy przepust. Do szpitala trafiła pasażerka z urazem klatki piersiowej.

W poniedziałek około 13 w Tarnowie na ul. Klikowskiej miało miejsce potrącenie na przejściu dla pieszych. Kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa 71-letnie pieszej, która potrącona, przewróciła i się na jezdnię i z urazem stopy trafiła do tarnowskiego szpitala.

W dniu Wszystkich Świętych, kierowcy na drogach Tarnowa oraz regionu tarnowskiego jeździli przepisowo. Policjanci stwierdzili jedynie kilka drobnych zarysowań powłok lakierniczych podczas parkowania pojazdów w rejonie nekropolii.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Ołpiny: Nie o takim moście marzyli...

W tegoroczną akcję zaangażowani byli policjanci, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej i Gminnej. Stwierdzono 28 kolizji, dwoje kierowców wsiadło za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy, z czego cztery za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W Akcji Znicz 2021 trwającej 5 dni (29.10 do 2.11) tarnowscy policjanci odnotowali 3 wypadki, w których 3 osoby zostały ranne. W tym okresie miało miejsce 32 kolizje drogowe, zatrzymano 12 nietrzeźwych kierujących, odebrano 12 uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, z czego 10 w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Źródło: KMP w Tarnowie
Fot. Lukas Plewnia/ Flickr

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.