Gmina Zakliczyn: Uroczyste przekazanie kluczy do mieszkań w Lusławicach

W czterdziestu mieszkaniach w nowym budynku w Lusławicach w gminie Zakliczyn, zamieszka 110 osób. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Dawid Chrobak symbolicznie przekazał klucze do mieszkań pierwszym lokatorom, którzy wprowadzą się do bloku komunalnego wybudowanego przez samorząd przy znaczącym wsparciu ze środków rządowych.

Budowa mieszkań „pod klucz” w Lusławicach trwała przeszło półtora roku. Koszt inwestycji to przeszło 8,1 mln zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło ponad 6,6 mln zł (80 procent), a wkład własny budżetu Gminy Zakliczyn wyniósł 1,4 mln zł.

– Rozpoczęliśmy realizację gminnego programu budownictwa mieszkaniowego, głównie z tą myślą, aby w poszukiwaniu własnego „M” nie trzeba było wyjeżdżać do większych ośrodków miejskich czy zagranicę. Inwestujemy tym samym w najważniejszy dla nas kapitał społeczny, którym są nasi mieszkańcy – podkreślał burmistrz Dawid Chrobak. – Dziękuję parlamentarzystom PiS i Zjednoczonej Prawicy z ziemi tarnowskiej, którzy pomagają w pozyskiwaniu pieniędzy na realizację naszych planów, ale również radnym Rady Miejskiej w Zakliczynie za akceptację dla tego projektu.

Uroczystego otwarcia obiektu i przecięcia wstęgi 19 grudnia br. dokonali m.in. poseł Józefa Szczurek-Żelazko oraz Ewa Kubisztal, dyrektor biura, która reprezentowała poseł Annę Pieczarkę.

– Aby polska rodzina mogła się rozwijać, to potrzebne są mieszkania. I rząd Prawa i Sprawiedliwości stwarza właśnie warunki do budowy takich mieszkań. Cieszę się, że są samorządy, które wychodzą naprzeciw społecznym oczekiwaniom w tym względzie – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko.

Po poświęceniu bloku komunalnego przez proboszcza parafii pw. Idziego Opata w Zakliczynie ks. dziekana Pawła Mikulskiego odbyło się symboliczne przekazanie kluczy do mieszkań pierwszym lokatorom.

Przypomnijmy, że niedawno pierwsze w gminie Zakliczyn mieszkania na wynajem po przystępnej cenie (11 zł za metr kwadratowy) obejrzał Prezydent Polski Andrzej Duda. Komplementował władze samorządowe gminy Zakliczyn za inicjatywy w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Co dalej z Pojezierzem Tarnowskim?

– Teraz mamy tutaj gotowych czterdzieści mieszkań, za kilka miesięcy będzie kolejnych trzydzieści w Paleśnicy, a potem ma być jeszcze trzydzieści w innej lokalizacji. To razem będzie oznaczało sto mieszkań. Można śmiało powiedzieć, że problem mieszkaniowy w gminie Zakliczyn zostanie rozwiązany – mówił prezydent Andrzej Duda. – Dziękuję panu burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi i władzom gminy za tę nowoczesność, która tutaj jest. Za mądre gospodarowanie, z myślą o mieszkańcach. Zachęcam wszystkie samorządy, by szły tą drogą. By szukały możliwości, bo to jest osiągalne, da się zrobić. Przecież takie oczekiwania, by realizować to, co w Zakliczynie są w całej Polsce.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.