Wielkie ślubowanie i pasowanie uczniów w ZSOiZ w Gromniku! (ZDJĘCIA)

Corocznie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku obchodzona jest uroczystość ślubowania, połączona z symbolicznym wręczeniem czapek i pasowaniem uczniów pierwszych i drugich klas mundurowych.

W tym najważniejszym dla szkoły wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodziny uczniów. Nie zabrakło także samorządowców z regionu tarnowskiego, przedstawicieli Policji, Państwowej Straży Pożarnej, czy wojska.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Pojawiła się świąteczna muzyka, występ akrobatyczny, a także zaprezentowano jasełka.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne połamanie się opłatkiem i złożenie życzeń.

– W dzisiejszym ślubowaniu wzięło udział blisko 200 uczniów. Ta kumulacja rocznika wynikała z pandemii. Z tego też względu mieliśmy rekordową liczbę gości. Mogę zaryzykować, że na hali pojawiło się ponad 700 osób. Jest to wielkie święto dla naszej szkoły. Chcemy w ten sposób zintegrować naszą szkolną społeczność. Chcemy, aby szkoła się rozwijała, a uczniowie dobrze czuli się w naszej placówce – mówi dyrektor szkoły, Wiesław Wójcik i dodaje – Z własnego doświadczenia wiem, że około 30-35 proc. uczniów wybiera później pracę w służbach mundurowych. Mamy około 80 absolwentów szkoły, którzy pracują w służbach, a niektórzy z nich na wysokich stanowiskach.

WARTO PRZECZYTAĆ:   "Prawko" w czasach koronawirusa

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.