Bezpartyjna TVP? Stery w "Wiadomościach" w TVP przejmuje Marek Czyż, który z obiektywnością ma niewiele wspólnego... Skąd to wiem? Z doświadczenia... (fot. screen YT)

Bezpartyjna TVP? Wolne żarty…

Stery w „Wiadomościach” w TVP przejmuje Marek Czyż, który z obiektywnością ma niewiele wspólnego… Skąd to wiem? Z doświadczenia…

Marek Czyż w mediach pracuje od blisko trzech dekad. Przez lata był gwiazdą TVP. Odszedł z Woronicza za czasów „dobrej zmiany”, kiedy prezesem został Jacek Kurski.

Wczoraj Marek Czyż poinformował, że pierwsze wydanie nowych „Wiadomości” będzie miało miejsce 21 grudnia.
„Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę” – usłyszeli widzowie TVP z ust Marka Czyża.

Nie wierzcie w te bzdury. Propaganda będzie lała się strumieniami, tyle, że w drugą stronę. Skąd to wiem? Z rozmowy, którą kilkanaście miesięcy temu odbyłem waśnie… z Markiem Czyżem.

Odbyło się to na jego fan page’u na FB. Uruchomił on wówczas portal „Czyż Tak!”, na którym skupił się przede wszystkim na krytyce PiS. Pan Czyż podobnie jak ja, pochodzi ze Śląska, więc po cichu liczyłem na to, że trafił się dziennikarz, który w sposób rzetelny i wiarygodny będzie przedstawiał sytuację polityczną w naszym kraju.

Niestety po kilku tygodniach obserwacji jego poczynań zauważyłem, że stał się niejako tubą propagandową dla opozycji. Postanowiłem zabrać więc głos na jego FP publikując, jak najbardziej obiektywną treść, a jednocześnie jak najbardziej kulturalną, mówiącą o tym, że wydaje mi się, iż zyskałby o wiele większy szacunek, gdyby jedną miarą w swoich artykułach i materiałach traktował obie strony polityczne. Moja uwaga spotkała się na jego FP z dużym poparciem ze strony innych internautów. Na FP pojawił się p. Marek, który postanowił wejść ze mną w wymianę zdań. Początkowo było merytorycznie. Później zaczęło się robić z jego strony nieprzyjemnie, aż w końcu, widząc, że moja uwaga względem jego pracy zyskiwała coraz większe poparcie innych internautów, zdecydował się mnie… zablokować.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Gdzie jesteś młody człowieku, kiedy Polska cię potrzebuje?

Wchodząc dziś na jego profil, widzę że blokada została zdjęta (nie wiem po jakim czasie). Każdy z Was może prześledzić treści, jakie na swoim FP prezentował w ostatnich miesiącach/latach p. Marek i samemu wyrobić sobie na ten temat zdanie.

Moje jest takie, że w przypadku „Wiadomości” TVP żaden obiektywizm nie będzie miał miejsca. Wajcha zostanie po prostu przekręcona na drugą stronę…

Fot. Screen YT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *