Dziękuj za talenty!

Spróbuj dziś lub w któryś kolejny dzień, modląc się tuż przed snem, podziękować Bogu za talent(y), którym Cię obdarzył.

Wiem, że często modląc się, prosimy o łaski na kolejne dni naszego życia, a także dziękujemy Bogu za to, że obdarza nas i naszych najbliższych opieką, zdrowiem, itp.

Wydaje mi się, że większość z nas (a przynajmniej ja tak mam) zapomina o tym, aby podziękować Bogu za talent, który od niego posiadamy. Możemy mieć różne talenty – muzyczne, taneczne, sportowe, ale i takie, jak do języków, do rozwiązywania konfliktów, do motywowania innych ludzi do działania, do podnoszenia zdołowanych osób na duchu.

W moim przypadku uważam, że od urodzenia otrzymałem talent do pisania. Oczywiście mam też sporo innych talentów, jak chociażby sportowe (przede wszystkim do gier zespołowych), ale to właśnie pisząc zarabiam na utrzymanie swoje i swojej rodziny. Czuję, że z tym się urodziłem. Już mając 5 lat pisałem pierwsze wiersze, opowiadania, czy składałem na maszynie do pisania pierwsze własne gazety.

Pisanie przychodzi mi z łatwością. Nawet teraz pisząc ten tekst, piszę go nieprzerwanie. Zajmuje mi to kilka minut. Słowa same powstają w mojej głowie i tworzą kolejne zdania. Kiedy znajomi proszą mnie o napisanie jakiegoś rymowanego wiersza, są w szoku, jak szybko powstaje. Ciężko to opisać słowami, ale kiedy zasiadam do pisania, to czuję wewnątrz siebie pewien dar, który pomaga mi tworzyć kolejne teksty. To dziwne uczucie, ale czuję je za każdym razem, kiedy mam coś Państwu do przekazania. W innych momentach dnia codziennego tego uczucia nie ma. Myślę, że to dar. Myślę, że to talent, którym obdarzył mnie Bóg.

Jestem przekonany, że każdy z Was ma jakiś talent, którego pochodzenia nie do końca jesteście w stanie określić. Po prostu z tym się już urodziliście. Warto za to podziękować Bogu. Być może właśnie ten talent sprawia, że dzięki Wam świat staje się piękniejszy. Być może właśnie bez tego talentu, Wasze życie byłoby o wiele trudniejsze oraz smutniejsze.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Nie potrafię pracować w grupie...

Podziękuj za to Bogu, kiedy po raz kolejny będziesz się modlić, bo to naprawdę wspaniała łaska, dana nam zupełnie za darmo…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.