Polska słowo, które brzmi dumnie

Polska – słowo, w którym czuć dumę!

Polska. To jedno z najpiękniejszych słów. Słowo, w którym czuć dumę… Każdy czuje się Polakiem na swój sposób. Dla jednych to jedynie skrót „PL” wpisany w dowodzie, czy w paszporcie. Dla mnie bycie Polakiem to coś o wiele więcej.

 

Mamy fantastyczną historię, której zazdrościć może nam każdy kraj na świecie. Mamy niesamowitych bohaterów narodowych, którzy przelewali krew za naszą ojczyznę. W Polakach od zawsze można było doszukać się braterstwa, siły, odwagi, honoru.
 
Jasne, dziś pewnie niektórzy powiedzą, że nie brakuje oszustów, ludzi, którzy chcieliby dorobić się na nieszczęściu drugiej osoby. I ja się z tym zgadzam, ale tak było, jest i będzie. Nie tylko w Polsce…
 
Będąc Polakiem od pokoleń zakorzenioną masz walkę. Walkę o dobro swoje i swoich najbliższych. Walkę o swój kraj, honor i dumę. Dlaczego tak bardzo jesteśmy nielubiani w niektórych zakątkach świata? Właśnie przez nasz charakter! Kiedy inni wpuszczają do swoich krajów imigrantów, my potrafimy powiedzieć „nie”, kiedy inni otwierają się na związki LGBT, my potrafimy powiedzieć „nie”, kiedy inni ślimaka nazywają rybą, my mówimy „nie”. Właśnie to odróżnia Polaków od innych krajów na świecie. Staramy się być niezależni i za nic w świecie nie dać sobie narzucić wartości i zasad niezgodnych z naszymi sumieniami.
 
Kiedy słyszę Mazurka Dąbrowskiego, niemal za każdym razem czuję dreszcz emocji. To utwór, w którym w samej tylko melodii czuć już dumę. Słowa naszego hymnu pokazują jak walecznym narodem jesteśmy od pokoleń. Nie boimy się konfrontacji, zawsze chodzimy z podniesionymi głowami, bo… MAMY DO TEGO PRAWO, przede wszystkim ze względu na historię naszego kraju! Nie każdy może sobie na to pozwolić…
 
Chciałbym, abyśmy wszyscy zaczęli to doceniać. Aby słowo Polska nas łączyło, a nie dzieliło. Dzielić mogą politycy, którzy prześcigają się w coraz durniejszych pomysłach, jak przeciągnąć nas na swoją stronę. Nie pozwólmy na to, aby Polska została podzielona na dwie lub kilka części. Wówczas żadna z tych części nie będzie tak silna, jak całość. Razem tworzymy historię tego Państwa. Razem tworzymy siłę tego Państwa. Polska to My!
 
WARTO PRZECZYTAĆ:   Kiedy w końcu całkiem zamkną nam usta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *