Nie popadajmy ze skrajności w skrajność…

Z delikatnym przerażeniem czytam niektóre treści zamieszczane przez polskich internautów. Zdarzają się komentarze w których niektóre osoby zrównałyby Rosję z ziemią, po tym co Putin wyprawia na Ukrainie.

Żeby była jasność… Uważam, że Rosja powinna odpowiedzieć za obecną sytuację na świecie. Wszelkie nakładane na nią sankcje to dobre i konieczne działanie, aby świat wrócił do jako takiej normalności, ale… Skrajność w jaką popadają ludzie, w tym również i my, jako Polacy może przerażać.

Czytam właśnie, że kilka polskich filharmonii w tym Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszczy, w związku z agresją Rosji na Ukrainę, zrezygnowała do odwołania z wykonywania… utworów rosyjskich kompozytorów.

Wybaczcie, ale to już jest jakiś obłęd.

Skriabin, Czajkowski, Iljinski, czyli rosyjscy kompozytorzy, którzy nie żyją od ponad 100 lat, na pewno są głównymi winowajcami obecnej sytuacji na świecie… Lodu Kochani, lodu…

Ale, to jeszcze nic, bowiem przeczytałem właśnie, że wiele restauracji z Podhala, w ramach protestu wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wykreśliła ze swojego menu… ruskie pierogi. W ich miejsce pojawiają się pierogi… ukraińskie.

O tym, jak wielki jest to absurd, niech świadczy fakt, że restauratorzy, którzy zdecydowali się na ten krok nie mają nawet bladego pojęcia o tym, że przymiotnik „ruskie” w nazwie pierogów odnosi się do… Rusi Czerwonej, czyli… krainy historycznej w północno-zachodniej Ukrainie oraz w południowo-wschodniej Polsce! Pierogi ruskie nie mają więc nic wspólnego z Rosją!

Kochani… Można potępiać, a nawet trzeba potępiać atak Rosji na Ukrainę na różne sposoby, w tym stosować najróżniejszego rodzaju sankcje, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność, bo wówczas staje się to wszystko groteską, a nie rzeczywistym protestem.

Nie niszczmy wszystkiego co rosyjskie, zwłaszcza że wiele rosyjskich „produktów” miało znaczący wpływ na rozwój świata na różnych płaszczyznach. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że w Rosji jest mnóstwo Rosjan, którzy sprzeciwiają się temu co wyprawia Putin na Ukrainie i biorą udział w licznych protestach (jak chociażby ci na zdjęciu powyżej). Oni nie mieli prawa głosu, nie mieli prawa decyzji, co do ataku na sąsiadujący z nimi kraj. Nakładajmy sankcje, sprzeciwiamy się temu, co robi Putin, ale przede wszystkim róbmy to z głową, zastanawiając się czy pewne kroki rzeczywiście mają jakikolwiek sens…

WARTO PRZECZYTAĆ:   Tarnów oczami zagranicznych blogerów

Przy okazji proponuję osobom, które chcą zrównać z ziemią wszystko co rosyjskie, aby: nie używały diod LED, zrezygnowały z kodów kreskowych, już nigdy więcej nie zagrały w Tetrisa, nie poddawały się operacji pod narkozą, nie zakładały gipsów na złamane kończyny, czy też nie korzystały z podwózki tramwaju… To również odkrycia Rosjan.

Fot. Twitter

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.