TV Wojciecha Sumlińskiego, fot. FB Wojciech Sumliński

13 maja rusza telewizja internetowa Wojciecha Sumlińskiego!

13 maja nadany zostanie pierwszy program nowej telewizji dziennikarza, Wojciecha Sumlińskiego. Na razie nie jest znany skład redakcji, która będzie tworzyć telewizję, jednak jak zapowiada jej pomysłodawca, ma to być świeży powiew na rynku telewizji internetowych, których głównym założeniem jest przekazywanie prawdy. 

„Tworzymy nowe, polskie, niezależne media! Szanowni Państwo, gdy przed ponad dwoma laty temu cenzorskie zapędy różnych organizacji, mediów i ludzi złej woli wypowiedziały wojnę przedstawionej przez nas – prawdziwej – wersji wydarzeń w filmie „Powrót do Jedwabnego” – podjęliśmy decyzję o przeciwstawieniu się kłamcom. Zniszczenie budowanego przez nas od 7 lat kanału oraz zawzięte i metodyczne usuwanie z przestrzeni publicznej ważnego dla naszej tożsamości filmu, który mierzył się z kłamstwem wszechczasów przypisującym – dla pieniędzy i władzy – naszym Rodakom czyny, które w rzeczywistości popełnili inni, unaoczniło nam skalę wyzwania, przed jakim stanęliśmy. Zadaliśmy sobie wówczas ważne pytanie: cóż poczniemy bez prawdy? A potem kolejne, nie mniej ważne: cóż poczniemy bez wolności? Ponieważ nie były to pytania podchwytliwe, stanęliśmy do nierównej walki. Dzięki wsparciu ogromnej liczby Polek i Polaków, gdy zatopiono nam „statek” – budowany przez 7 lat kanał w serwisie YouTube – mogliśmy wyprodukować i przekazać nieodpłatnie w Państwa ręce 57.000 „szalup”: płyt DVD z cenzurowanym filmem „Powrót do Jedwabnego”, opatrzonym napisem: „kopiuj – i podaj dalej”. Rozdawaliśmy je przy wielu okazjach – w zasadzie przy każdej, która się nadarzyła. Nie chodziło o sam film – a o towarzyszące mu tło. O pokazanie, że można skutecznie przeciwdziałać postępowej, „europejskiej” nowomowie – i takiej też cenzurze. Czy zwyciężyliśmy? Wciąż walczymy.” – pisze na swoim FP na Facebooku, dziennikarz Wojciech Sumliński. 


Jak mówi dziennikarz, zdecydował się uruchomić własną telewizję.  Nad realizacją tego zadania pracował ze swoimi współpracownikami dwa lata. Obecnie dysponuje niewielkim, acz funkcjonalnym lokalem, który przystosował do działalności studia: zbudowano samo pomieszczenie studia, wyodrębniając reżyserkę oraz zaplecze techniczne wraz z toaletą. Oprócz tego zlecono i otrzymano projekt samego studia (ten element – dzięki współpracy ze znanym, profesjonalnym studiem projektowym – jednym z najbardziej uznanych w branży), uwzględniający nowoczesne systemy akustyczne, profesjonalny system oświetlenia. Nie zapomniano także o stworzeniu profesjonalnej strony internetowej, za pośrednictwem której telewizja będzie docierać do odbiorców.

– Wierzymy, że to będzie nie nasza, ale Wasza, Państwa telewizja, telewizja, która będzie pokazywała to, co jest Państwa własnością – prawdę po prostu – mówi Wojciech Sumliński.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:   Wesele w czasach wysokiej inflacji
Telewizja Wojciecha Sumlińskiego, fot. FB Wojciech Sumliński
Telewizja Wojciecha Sumlińskiego, fot. FB Wojciech Sumliński


Czym będzie zajmować się telewizja Wojciecha Sumlińskiego? Studio będzie miejscem funkcjonowania niezależnej, tworzonej od podstaw – odpornej na cenzurę – telewizji, która będzie na miarę historycznych wyzwań, które przed nami i wydarzeń, które wokół nas. Telewizji jakiej docelowo w Polsce jeszcze nie było. Według wizji towarzyszącej projektowi, ma być to:
– codzienny serwis informacyjny
– programy publicystyczne – w tym wywiady, debaty – w tym również z udziałem gości zagranicznych
– programy: historyczne, społeczne, religijne – i inne
– transmisje Mszy Świętych oraz różnego rodzaju chrześcijańskich wydarzeń i konferencji

Start telewizji zaplanowano na 13 maja. Skład redakcji, która będzie tworzyć telewizję Wojciecha Sulińskiego, ma być znany w ciągu kilku najbliższych dni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *