Ręce precz od krzyża

Akcja w obronie krzyża

Ręce precz od Krzyża! Apel w reakcji na skandaliczne zarządzenie Rafała Trzaskowskiego wobec skandalicznej decyzji warszawskiego ratusza, który zakazuje eksponowania w urzędach, w tym nawet na biurkach pracowników (!), symboli religijnych. Broń z nami wolności religijnej i podpisz protest, którego organizatorami są członkowie Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi.

Skąd potrzeba protestu? To reakcja na nowy dokument, który przewrotnie określono jako wprowadzający „równe traktowanie. W odniesieniu do urzędników m. st. Warszawy podpisał go prezydent miasta, Rafał Trzaskowski. W myśl nowych przepisów, pracownicy warszawskiego ratusza mają „respektować prawa związków jednopłciowych” i umożliwiać im m.in. odbieranie dokumentów w imieniu partnera czy kontaktować się ze szkołą w sprawie dziecka jednego z nich.

Ideologizacji podlegać ma również język urzędników. Jeśli petent poprosi o stosowanie w rozmowie konkretnej formuły, pracownik ratusza musi zwracać się do niego w zaproponowany sposób. W dokumencie czytamy, że „w przypadku osoby transpłciowej, której wygląd zewnętrzny może odbiegać od stereotypowych wyobrażeń związanych z płcią zapisaną w oficjalnych dokumentach, zwracaj się do niej taką formą imienia czy zaimków określających płeć, jakie sama zasygnalizuje”. Jak wyjaśniono, przed rozmową z osobą wykazującą problemy tożsamościowe należy… zapytać o zaimki.

Co charakterystyczne dla antychrześcijańskich rewolucjonistów, „rozszerzaniu empatii” wobec mniejszości seksualnych towarzyszy jednoczesny brak tolerancji dla gwarantowanej konstytucyjnie wolności religijnej. Zgodnie z zarządzeniem, w warszawskim ratuszu zakazane będzie wieszanie na ścianach urzędu oraz stawianie na biurkach symboli związanych z religią czy wyznaniem.

W zaistniałej sytuacji, członkowie Stowarzyszenia ks. Piotra Skargi stworzyli akcję protestacyjną pt. Ręce precz od Krzyża! W ten sposób chcą dać warszawskiemu ratuszowi zdecydowany i masowy sygnał, że nie godzą się na zamordystyczne ograniczanie wolności religijnej w imię represyjnej ideologii.

W specjalnym apelu przypominają, iż Konstytucja RP gwarantuje wolność wyznania i praktyk religijnych. Artykuł 53 ustawy zasadniczej stanowi, że każdy ma prawo do wolności sumienia i religii. Obejmuje to również prawo do posiadania i manifestowania przekonań religijnych indywidualnie lub wspólnie, publicznie lub prywatnie, przez kult, modlitwę, praktyki i nauczanie. Podobnie, prawo o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej z 1989 r. potwierdza wolność religijną i prawo do swobodnego wyrażania swojej wiary.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Koniec przerwy zimowej na małopolskich budowach dróg krajowych

Apel przygotowany przez członków stowarzyszenia można podpisać i zarazem wysłać do warszawskiego ratusza poprzez serwis ObronaKosciola.pl.

Zapraszamy do kliknięcia w ten link -> PODPISZ PETYCJĘ i jej wysłania. Prosimy Państwa również o podzielenie się ze znajomymi informacją o tej kampanii. Tylko masowy i zdecydowany opór może wpłynąć na dalsze decyzje skompromitowanych władz Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *