Ks. Daniel Nolan (fot. YouTube)

Amerykański ksiądz uderza w hierarchów Kościoła

Amerykański ksiądz Daniel Nolan uderza w przywódców kościelnych, którzy popierają „niesprawiedliwe” nakazy szczepień, które „naruszają” prawa człowieka.

Ks. Daniel Nolan z parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Littleton w stanie Kolorado uważa, że ucisk niezaszczepionych ludzi poprzez stosowanie nakazów szczepień stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości i narusza nauczanie Kościoła katolickiego.

– Niezaszczepieni stali się celem niesprawiedliwości, wrogości i agresji, pozbawiając ich podstawowych praw człowieka, a żadna grupa nie może być wyłączona z podstawowych praw człowieka – mówi kapłan dodając, że Kościół katolicki naucza, iż ma obowiązek chronić osoby i ich prawa, dlatego Ewangelia zmusza go do wypowiadania się przeciwko nieuczciwej dyskryminacji osób niezaszczepionych. – W imię zdrowia publicznego ludziom zniszczono życie i środki do życia, zwolniono z pracy, naruszono ich prywatność, zmiażdżono ich wolności, odebrano im godność, ograniczono ich możliwości, obniżono jakość życia — wszystko dlatego, że nie chcą być posłuszni rozkazom swoich rządów!

Poza obecnymi nadużyciami rządu i problemami społecznymi, jakie spotykają niezaszczepionych, ks. Daniel Nolan odniósł się również do współudziału Kościoła katolickiego.- Nie tylko jest wystarczająco haniebne, że Kościół katolicki stał z boku i nic nie mówił, gdy miały miejsce te niesprawiedliwości, ale faktycznie odważył się do nich dołączyć. W różnych diecezjach na całym świecie niezaszczepionym zabroniono przyjmowania sakramentów, kultu Boga Wszechmogącego, uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., przyjmowania Eucharystii, spełniania niedzielnego obowiązku, otrzymania przebaczenia grzechów w konfesjonale. Pismo Święte mówi nam, że jest tylko jeden niewybaczalny grzech, grzech przeciwko Duchowi Świętemu, ale najwyraźniej niektórzy przywódcy kościelni odkryli nowy niewybaczalny grzech — odmowę szczepienia – grzmi kapłan prosząc o modlitwę o odwagę dla biskupów i księży, by potępili prześladowania jednej części społeczeństwa.

WARTO PRZECZYTAĆ:   "Przyjazny dom" już nie tak przyjazny?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.