Autor: Foka, fot. wikimedia.org

Apel małopolskiej kurator oświaty ws. Jana Pawła II

Na stronie internetowej Małopolskiego Kuratorium Oświaty pojawił się specjalny apel skierowany do dyrektorów, nauczycieli, rodziców i samych uczniów. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty wzywa w nim, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II.

Treść apelu:

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

Szkół Małopolski

Od kilku lat już trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej.

W ostatnich miesiącach prowadzona jest szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II – Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej.

To Jego zdecydowana postawa i działania pozwoliły Polsce odzyskać Wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego. Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność. Preparowane dziś „dowody” przeciwko Janowi Pawłowi II są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu Świętego.

Prawda jest naszą siłą. Nie pozwólmy zatriumfować złu. Dajmy świadectwo Prawdy i tak jak Wielki Papież kiedyś upominał się o nas, my dziś walczmy o przekaz Prawdy Jego Osoby i dzieł.

Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka.

Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas.

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

Fot. Autor: Foka, fot. wikimedia.org

WARTO PRZECZYTAĆ:   Tarnowianie walczą z depresją

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.