Duński dziennikarz: Ruch Chorzów? To łatwy przeciwnik

– Myślę, że Esbjerg wyjdzie z dwumeczu zwycięsko. Być może ciężko będzie nam osiągnąć dobry rezultat w Polsce, ale jestem optymistą. Mamy wystarczającą jakość w drużynie, aby wyeliminować Ruch – mówi David Attardo, dziennikarz duńskiego „Ekstra Bladest” przed spotkaniem III rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Ruchem Chorzów, a Esbjerg fB.

David Attardo (zdj. DA)
David Attardo (zdj. DA)

– Wszyscy w Danii uważamy, że Ruch Chorzów będzie dla nas łatwym przeciwnikiem – nie ukrywa dziennikarz duńskiego „Ekstra Bladest”, David Attardo. – Większość Duńczyków, pierwszy raz na uszy słyszy nazwę Ruch Chorzów. W naszym kraju zapanowałoby wielkie rozczarowanie, gdybyśmy zostali wyeliminowani przez polski zespół. Nawet sam trener Esbjerg – Niels Fredriksen mówił, że Ruch to łatwy rywal i mogliśmy trafić dużo, dużo gorzej. Ja sam, praktycznie nic nie wiem na temat waszego klubu. Musiałem sprawdzić w Google, jak w ogóle dostał się do rozgrywek Ligi Europy. Wiem, że Ruch przegrał dwa pierwsze ligowe spotkania, więc wydaje mi się, że Esbjerg będzie faworytem w tym dwumeczu.

Attardo nie ukrywa, że nie wie za dużo na temat rozgrywek ligowych w naszym kraju. – W Danii kojarzymy tylko dwa polskie kluby: Wisłę Kraków i Lech Poznań. To znane marki w Europie. Pozostałe drużyny z waszej ligi nie są znane w naszym kraju. Ale szanujemy waszą Ekstraklasę. Uważam, że jest zbliżona poziomem do naszej duńskiej ligi. Wiem, że w Polsce macie fanatycznych kibiców, którzy znani są na świecie w pozytywny, ale i negatywny sposób.

Dziennikarz „Ekstra Bladest” nie może nachwalić się duńskiego klubu. – Piłkarze z tego klubu stali się ulubieńcami kibiców w naszym kraju. Mają kilku naprawdę solidnych zawodników i są bardzo groźni w kontrataku. Ostatnio z klubem pożegnali się Kian Hansen i Peter Ankersen. Zespół ma problemy w obronie. Tutaj ma największe luki. W drużynie jest również sporo urazów, więc jest to spora szansa dla Ruchu Chorzów, aby w dwumeczu osiągnąć dobry rezultat. Mimo wszystko uważam jednak, że to klub z mojego kraju jest faworytem. Przedstawiciele Ruchu powinni zwrócić szczególną uwagę na Jakoba Ankersena. To fantastyczny prawy pomocnik, który dysponuje niesamowitą szybkością i strzela sporo bramek – dodaje.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Szukając drugiego Lewandowskiego

Pytany o swój typ na czwartkowy pojedynek, Attardo nie ma wątpliwości. – Myślę, że Esbjerg wyjdzie z dwumeczu zwycięsko. Być może ciężko będzie nam osiągnąć dobry rezultat w Polsce, ale jestem optymistą. Mamy wystarczającą jakość w drużynie, aby wyeliminować Ruch. Mój typ, to 1:1 w Chorzowie i 1:0 w Danii – kończy dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *