Koniec pandemii w Wielkiej Brytanii?

Jak informuje „The Telegraph”, w Wielkiej Brytanii powstają plany skończenia z prawnym wymogiem samoizolacji osób, które chorują na COVID-19.

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, chce odwołać nadzwyczajne, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 przepisy dotyczące m.in. prawnego obowiązku poddawania się izolacji przez osoby zakażone koronawirusem, a to wszystko w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną w kraju. Po zmianie przepisów samoizolacja osób chorych na COVID-19 nadal byłaby zalecana, ale w przypadku niezastosowania się do zaleceń nie groziłaby grzywna, ani żadna inna forma kary.

Również szef Światowej Organizacji Zdrowia David Nabarro stwierdził, że koniec pandemii w przypadku Wielkiej Brytanii jest bliski, po tym, jak liczba przypadków zachorowań na COVID-19 spadła o ponad jedną trzecią w ciągu tygodnia. – Patrząc na to z brytyjskiego punktu widzenia, wydaje się, że na końcu tunelu jest światło… Myślę jednak, że zanim dotrzemy do końca, droga będzie wyboista. Więc nawet jeśli można zacząć wyobrażać sobie, że koniec pandemii nie jest odległy, po prostu wszyscy bądźcie gotowi na możliwość, że pojawi się więcej wariantów i mutacji lub pojawią się dalsze wyzwania, w tym kolejne fale związane z wariantem Omikron – powiedział David Nabarro.

W przypadku Wielkiej Brytanii maski na twarzy prawdopodobnie pozostaną wymogiem prawnym w transporcie publicznym i w pomieszczeniach zamkniętych. Minister Zdrowia w Wielkiej Brytanii Sajid Javid poinformował posłów Partii Konserwatywnej, że rząd pod koniec stycznia zniesie w przypadku Anglii certyfikaty covidowe i zalecenie pracy zdalnej.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Niesamowita strażacka kolekcja w gminie Szczucin

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.