Dziennikarz śledczy, Wojciech Sumliński poinformował, że rozpoczął przedsprzedaż swojej najnowszej książki zatytułowanej „Aneks”.

Książka „Aneks” Wojciecha Sumlińskiego już w sprzedaży!

Dziennikarz śledczy, Wojciech Sumliński poinformował, że rozpoczął przedsprzedaż swojej najnowszej książki zatytułowanej „Aneks”. Jak sam powiedział, jest to „najtrudniejsza i najważniejsza książka”, jaką napisał wraz z mjr ABW Tomaszem Budzyńskim.Publikacja odsłania w całości wszystkie tajemnice najważniejszego i najbardziej tajnego dokumentu III RP.

„To dokument dramatyczny i nieznany, którego ujawnienie jest wielkim ryzykiem. Musimy je podjąć, by przywrócić opinii publicznej to, co jest jej własnością – prawdę, a musimy to robić, bo jest to częścią naszej natury. Jeszcze niedawno łudziliśmy się, że stanie się inaczej. W maju br. opublikowaliśmy list otwarty do Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, sygnowany podpisem właściciela wydawnictwa: „Zwracam się do Pana jako obywatel, ale także jako dziennikarz, który – jak powiadają – przyczynił się do Pana zwycięstwa w roku 2015. Wierzyłem, że jest Pan po stronie dobra, prawdy, wbrew kłamstwu, oszustwu. Później życie zakręciło i wielokrotnie zawiódł mnie Pan – a jednak wciąż ufam, że więcej w Panu dobra niż zła. Historia ludzkości, to historia dokonywanych wyborów – po analizach i przemyśleniach spraw związanych z najnowszą historią naszego kraju twierdzę, że są trzy dlań kluczowe sprawy wymagające roztropnego wyboru: odkłamanie zbrodni w Jedwabnem, wyjaśnienie tajemnicy śmierci księdza Popiełuszki, ujawnienie Aneksu do raportu WSI – ta ostatnia jest w Pana gestii. Nie zdecydował się na to żaden z trzech Prezydentów – ale Pan ma szansę to zmienić. Wierzę, że dokona Pan właściwego wyboru”.

Prezydent Andrzej Duda dokonał wyboru i – jak widać dziś – utrzymał zmowę milczenia. Ludzie na wysokich stołkach chcą, by opatrzony klauzulą tajemnicy, i najwyższej tajności najważniejszy dokument III RP pozostał sekretem przechodzącym z ojca na syna, by móc nadal innym ludziom mydlić oczy – tak jednak nie będzie! Prawda przynależna jest tym, dla których została napisana. Historia, którą tu pokazujemy, to przełom: ujawniamy Aneks do raportu WSI i przywracamy opinii publicznej to, co jest jej własnością. To historia mroczna i niekojąca, ale warto ją poznać, bo odsłania źródła decyzji ludzi na wysokich stołkach, które mają wpływ na nasze tu i teraz. I choć brzmi jak thriller polityczny, jest to historia prawdziwa, a jej wpływ na obecną rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas” – pisze na swojej stronie internetowej Wojciech Sumliński.

Wojciech Sumliński to urodzony w 1969 r. w Warszawie, psycholog i dziennikarz śledczy, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował w pierwszym polskim zespole dziennikarzy śledczych w dzienniku „Życie”, a następnie – m.in. w tygodniku „Wprost” i w Telewizji Polskiej. Jako freelancer był autorem i współautorem licznych publikacji oraz magazynów śledczych emitowanych w TVP: „Oblicza prawdy” i „30 minut” – ukazujących tajne operacje służb specjalnych w PRL-u i w III RP. Począwszy od 2016 roku, autor wydaje książki we współpracy z majorem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tomaszem Budzyńskim, byłym szefem delegatury ABW w Lublinie, któremu podlegało kilkuset oficerów i funkcjonariuszy służb specjalnych – dotąd napisali wspólnie pięć książek. Dotychczas, łącznie, książki Wojciecha Sumlińskiego zostały sprzedane w liczbie ponad siedmiuset tysięcy egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej poczytnych współczesnych polskich autorów.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Marek Wawrzynowski: „Wielki Widzew” to historia!

Książkę „Aneks” można zamówić -> TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *