Polska z 5 tysiącami uchodźców?

imigranci
by Rebecca Harms from Wendland (Wikipedia)

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, podczas dzisiejszego spotkania szefów MSW Unii w Luksemburgu, Polska początkowo miałaby przyjąć uchodźców z Grecji i Włoch. Mówi się o liczbie 5 tysięcy.

W Luksemburgu kolejny raz przedstawiciele europejskich państw starają się dojść do porozumienia w sprawie rozdzielenia uchodźców przybywających do Europy. Ostatnie doniesienia mówiły o tym, że Polska miałaby przyjąć 10-12 tys. uchodźców. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Katarzyna Szymańska-Borginion z RMF FM, liczba ma nie przekroczyć jednak 5 tys. osób. Co więcej, w dokumentach miałoby nie być zasad automatyzmu ani obowiązkowości w przyjmowania uchodźców.

Nie będzie także mowy o kluczu i kryteriach podziału azylantów. A to oznacza, że traci na znaczeniu cały system obowiązkowego podziału na kwoty – zapewniał w rozmowie z RMF FM jeden z luksemburskich dyplomatów, który dodaje, że Luksemburg musiał pogodzić interesy krajów które chciały dobrowolności, a wśród nich była m.in. Polska oraz takich takich, które żądały obowiązkowości, jak Francja, czy Niemcy.

Czy rzeczywiście kwota 5 tys. znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości? O tym dowiemy się już niebawem.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Koalicja Obywatelska rusza na wybory. Problem w tym, że zamiast na polityków, stawia na nazwiska...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *