Film Sąsiedzi, fot. YT

Sąsiedzi – mocny film Jacka Międlara o świadkach ukraińskiego ludobójstwa na Polakach

Powstaje film dokumentalny o ukraińskim ludobójstwie na Polakach w latach 1939-1947 oraz banderyzmie w XXI wieku – „Sąsiedzi”. Jak mówi autor filmu, Jacek Międlar, najwyższa pora, by w dobie permanentnego powielania kłamstw historycznych i próbie „pisania historii na nowo”, powstał film, który zada kłam wszelkim manipulacjom i fałszerstwom historycznym.

Film ukaże się w sześciu językach: polskim, ukraińskim, angielskim, rosyjskim, węgierskim i czeskim. Tytuł „Sąsiedzi” ma wskazywać na obraz sielskiego współżycia w arkadyjskich wioseczkach, gdzie kwitną czereśniowe sady, pszczoły uwijają się w pasiekach, a sąsiedzi żyją pospołu we wzajemnej przyjaźni i szacunku. Niestety, obraz ten został zniszczony przez ukraińską nienawiść, która z roku na rok dojrzewała w ich cerkwiach, chatach, umysłach i sercach.

Ukraińcy wypierają ze świadomości bestialstwo zgotowane przez ich „herojów” naszym rodakom, rozstrzeliwanym, topionym w rzekach i studniach, zakłuwanym nożami i widłami, rąbanym siekierami i masakrowanym kolbami karabinów. A przed śmiercią poddawanym bestialskim torturom, takim jak łamanie kości, wydłubywanie oczy, ćwiartowanie, gwałcenie, obdzieranie ze skóry, rozrywanie końmi. Takie piekło, Holokaust, zgotowali Polakom ukraińscy sąsiedzi. Zachodni świat albo przechodzi wobec tych faktów obojętnie, albo nie ma o nich zielonego pojęcia, gdyż nie wspomina się o nich w mediach głównego nurtu czy konferencjach establishmentu. M.in. z tego powodu zdecydowałem się na stworzenie filmu dokumentalnego w językach zagranicznych: ukraińskim, angielskim, rosyjskim, węgierskim i czeskim – mówi autor filmu, Jacek Międlar i dodaje – Jestem w posiadaniu kilkudziesięciu autorskich wywiadów ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, które przeprowadziłem w latach 2019-2024. Fragmenty tych nagrań wykorzystuję w produkcji filmu, gdyż uważam, że to relacje Świadków są dziś najcenniejszym dowodem w sprawie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i to właśnie im, Świadkom tych wydarzeń, w pierwszym rzędzie winniśmy udzielić głosu. Ponadto w filmie m.in. zostaną zawarte inne materiały archiwalne oraz wypowiedzi ekspertów (profesorów z zakresu historii i politologii), działaczy społecznych oraz „szeregowych” obywateli.

Wciąż można wesprzeć projekt i być jego częścią. Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem -> www.filmsasiedzi.pl

WARTO PRZECZYTAĆ:   Bernardo Vasconcelos: Polecam waszą ligę swoim rodakom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *