„Silny Naród. Wielka Polska”. Już 11 listopada kolejny Marsz Niepodległości w Warszawie

Prezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz, kilka dni temu zaprezentował hasło tegorocznego wydarzenia, które przejdzie ulicami Warszawy. W tym roku hasło marszu będzie brzmiało – „Silny Naród Wielka Polska”.

Robert Bąkiewicz prezentując hasło Marszu Niepodległości 2022 – „Silny Naród. Wielka Polska” wyjaśnił do czego odnoszą się oba człony. Podkreślił, że silny naród oznacza silne państwo stawiające opór dzisiejszemu złu, które szerzy się na świecie.

– W dzisiejszych czasach ogromnego zagrożenia Europy rosyjskim imperializmem, zmianami geopolitycznymi uważamy, że państwo polskie musi postawić opór temu złu, które szerzy się na świecie. Musi prezentować silną postawę. Tę postawę może realizować tylko silny naród, silny duchem, wolą przetrwania, silny moralnością i etyką, który pokazuje przykład innym narodom. „Wielka Polska” natomiast jest tym marzeniem naszych przodków ideowych, do których dążyli, w którym Polska była właśnie państwem silnie związanym z cywilizacją łacińską, z polską kulturą, będzie państwem, gdzie inne narody będą mogły żyć z nami w przyjaźni. „Wielka Polska” to również państwo, które odnosi się do cywilizacji łacińskiej, która była fundamentem naszej ojczyzny i ta wielka Polska w oczach naszych przodków, ale i nas dzisiaj jest konieczna. Właśnie silny naród jest drogą, która prowadzi do wielkiej Polski – wyjaśnił prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Marsz Niepodległości to największa patriotyczna manifestacja w Polsce i jedna z największych w Europie. Od 2011 roku jest organizowana przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, której prezesem jest Robert Bąkiewicz. Wydarzenie co roku przyciąga setki tysięcy polskich patriotów, którzy z biało-czerwonymi flagami w rękach świętują rocznicę odzyskania niepodległości. Ogromna, godna i dumna manifestacja jest możliwa tylko dzięki wsparciu sympatyków, wielu osób dobrej woli.

Źródło: MarszNiepodległości.pl

WARTO PRZECZYTAĆ:   Szerzyny: Nowa atrakcja turystyczna pod Tarnowem?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.