Wycofanie ze sprzedaży 8 modeli damskich butów Clarks ze względu na niebezpieczeństwo chemiczne

C.&J. Clark International Ltd („Clarks”) i niektóre z jej spółek zależnych ogłosiły wycofanie ze względów bezpieczeństwa ośmiu modeli butów damskich Breeze (w obu Amerykach) i Brinkley (poza obiema Amerykami), wszystkie w kolorze granatowym lub ciemnogranatowym i wprowadzone na sezon wiosna/lato 2022.

Wycofanie dotyczy następujących modeli: Brinkley Step w kolorze granatowym; Breeze Step w kolorze granatowym; Breeze Step w kolorze granatowym/białym; Breeze Step w kolorze ciemnogranatowym; Breeze Ave w kolorze ciemnogranatowym; Brinkley Ave w kolorze ciemnogranatowym; Brinkley Shore w kolorze granatowym oraz Breeze Shore w kolorze granatowym.

Produkty są wycofywane, gdyż badania niektórych próbek tego obuwia wykazały nadmierny poziom substancji chemicznych: benzydyny lub dimetoksybenzydyny, które znajdują się w barwnikach azowych i są objęte ograniczeniami w niektórych systemach prawnych. Dłuższy i bezpośredni kontakt z materiałem cholewki butów może narazić użytkownika na działanie tych substancji chemicznych, które są toksyczne i mogą spowodować negatywne skutki dla zdrowia.

Firma Clarks powiadomiła wszystkie odpowiednie organy nadzoru i rozpoczyna całkowite, globalne wycofanie z rynku modeli, których to dotyczy. Żadne inne kolory wymienionych modeli ani żadne inne produkty Clarks nie są dotknięte tym problemem ani nie są wycofywane.

Clarks współpracuje z partnerami detalicznymi, aby skontaktować się bezpośrednio z jak największą liczbą osób, które zakupiły buty. Klienci, którzy posiadają parę wycofywanych butów, powinni odwiedzić stronę http://tinyurl.com/ClarksRecall i postępować zgodnie z instrukcją, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

Klienci mogą sprawdzić, czy ich buty wymagają zwrotu, sprawdzając numer artykułu widniejący na butach. Numer artykułu to pierwsze 8 cyfr z 12-cyfrowego numeru znajdującego się pod informacją o rozmiarze i dopasowaniu, które można znaleźć na sztywnej metce wewnątrz obuwia.

Klientów we wszystkich regionach, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące butów lub procedury zwrotu, firma zachęca do zapoznania się z pytaniami i odpowiedziami dostępnymi na jej stronie internetowej dotyczącej wycofania produktów lub do kontaktu z firmą Clarks za pośrednictwem poczty elektronicznej: productrecall@customerreply.clarks.com.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Wielomilionowa inwestycja w regionie

PAP

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.