Mecz piłkarski z Pectusem w tle dla chorego Adrianka

Już 24 września w niedzielę na stadionie piłkarskim w Rzepienniku Strzyżewskim odbędzie się mecz charytatywny dla chorego Adrianka Brończyka. Wśród uczestników wydarzenia nie zabraknie muzyków z zespołu Pectus, a także byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej.

Niespełna 3-letni Adrianek Brończyk na świat przyszedł jako zdrowy chłopiec. Dopiero po 6 tygodniach, gdy rodzice wybrali się na rutynowe szczepienie, okazało się że Adrian jest chory… Po wielu badaniach i długim pobycie w szpitalu postawiono diagnozę: atrezja dróg żółciowych. Niestety choroba postępuje. Chcąc ratować życie Adrianka, lekarze postanowili, że konieczny jest zabieg metodą Kasai, który przeszedł 29 stycznia 2021 roku. Niestety stan zdrowia nie polepszał się, dlatego lekarze zdecydowali o transplantacji. Adrianek jest już po przeszczepie wątroby, który odbył się 29.06.2021 r. Dawcą organu była jego mama. Obecnie organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne na dalsze leczenie chłopca, które będzie trwało całe jego życie.

Jedną z nich będzie mecz piłkarski pomiędzy zespołami K-Sport a Pectus Football Team, który odbędzie się 24 września na stadionie piłkarskim w Rzepienniku Strzyżewskim. Na boisku zaprezentują się oprócz muzyków zespołu Pectus, także byli reprezentanci Polski z Jakubem Wawrzyniakiem, Piotrem Świerczewskim, czy Markiem Citko na czele.

Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na dalsze leczenie chłopca.

Serdecznie zapraszam w imieniu moim, jak i organizatorów!

WARTO PRZECZYTAĆ:   Wytwórnia Pasz „Barbara” w Turzy, czyli jak można prowadzić firmę na wsi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *