Sesja inauguracyjna w Zakliczynie

Sesja inauguracyjna w Zakliczynie

W swoim expose po złożeniu ślubowania na pierwszej sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie burmistrz Dawid Chrobak, który funkcję tę pełnił będzie trzecią kadencję zapewnił, że na pewno nie będzie zwalniał tempa i podnosił gminę na coraz wyższy poziom funkcjonowania. 

Po krótkim przypomnieniu dokonań w minionej kadencji (106 mln zł na inwestycje, w tym aż 76 mln środków zewnętrznych pozyskanych z różnych źródeł) burmistrz Dawid Chrobak nakreślił program działania na przyszłość. Zachęcił do przedstawiania propozycji, sugestii i podpowiedzi.

To muszą być nasze wspólne decyzje – stwierdził. – Zawsze powtarzałem i to podtrzymuję, że dla mnie jako burmistrza tak samo ważna jest inwestycja za miliony złotych, jak i ta za kilka lub kilkanaście tysięcy. Równie ważna jest ta, na której realizację oczekuje cała gmina, jedna z miejscowości czy pojedynczy przysiółek. Każda inwestycja jest ważna, bo wynika z oczekiwań i wniosków naszych mieszkańców.

Burmistrz obiecał, że nie będzie zwalniał tempa. – W kadencji 2024 – 2029 chcę podnosić gminę na coraz wyższy poziom funkcjonowania. Robić wszystko, aby zmiany w naszym otoczeniu było jeszcze bardziej widoczne i służyły mieszkańcom – zapewniał. – Na pewno trzeba będzie pomyśleć o pełnowymiarowej hali sportowej w Zakliczynie. Pojawiają się oczekiwania uruchomienia ogólnodostępnego basenu oraz wybudowania kładki nad Dunajcem z Wesołowa do Melsztyna. Mamy już zagwarantowane pieniądze na łazienki mineralne w Słonej, ścieżkę rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 975 od Bieśnika aż do granicy z gminą Gródek nad Dunajcem w Paleśnicy oraz na kolejne działania w ramach polityki senioralnej. Przygotowana jest dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę budynku w Wesołowie z tanimi mieszkaniami na wynajem, tym razem w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Małopolska sp. z o.o.

Przewodniczącą Rady Miejskiej w Zakliczynie wybrana została Anna Moj, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Paleśnicy, która pełniła tę funkcję również w dwóch poprzednich kadencjach. Wiceprzewodniczącymi zostały Magdalena Oleksik i Ewa Nijak.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Wola Rzędzińska: Wjechał na przejazd kolejowy pomimo nadawanego sygnału czerwonego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *