Ghanim Al-Muftah – czyli motywacja do działania!

Co zapamiętaliście z ceremonii otwarcia Mundialu w Katarze? Myślę, że bez wątpienia jednym z takich momentów było wystąpienie Ghanima Al-Muftaha, czyli 20-latka bez nóg…

W trakcie uroczystości otwarcia mistrzostw świata w Katarze, u boku aktora Morgana Freemana pojawił się Ghanim Al-Muftah. Dziś mający 20-lat mężczyzna, urodził się z poważną wadą genetyczną, czyli zespołem regresji ogonowej.

Ghanim Al-Muftah przyszedł na świat jako jedno z bliźniąt. W trakcie ciąży lekarze namawiali jego rodziców do aborcji, twierdząc, że będzie dla nich olbrzymim ciężarem.

Dzięki swojemu pogodnemu stanu ducha, determinacji, a także wsparciu najbliższych, 20-letni dziś Ghanim jest mówcą motywacyjnym, studiuje politologię, a jego kanały w mediach społecznościowych śledzi tysiące ludzi. Co ciekawe, uprawia także sporty, m.in. nurkuje, jeździ na deskorolce, czy wspina się po skałach. Gra też w piłkę nożną, tyle, że buty zamiast na nogi, zakłada na… dłonie.

Jeżeli szukamy w swoim życiu motywacji do działania, wzorujmy się właśnie na takich osobach. Pokłóciłeś się dziś z kimś w pracy, dzieci cię nie słuchają, zepsuł ci się samochód, boli cię głowa lub nie wyspałeś się w nocy? Czym więc są twoje problemy, w stosunku do problemów innych ludzi, które wydają się naprawdę poważne?

Ghanim wstaje na ręce, podnosi do góry głowę i idzie przed siebie. Ty nie musisz stawać na rękach. Wystarczy, że wstaniesz na nogi…

Fot. g.almuftah/Instagram

WARTO PRZECZYTAĆ:   Tragedia w Mekce. Zadeptani na śmierć

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.