Wiadomości TVP

Oglądacie „Wiadomości”? Nie róbcie sobie tego!

Po ponad półrocznej przerwie obejrzałem dziś „Wiadomości” na TVP i mam do Państwa naprawdę wielką, ale to wielką prośbę – nie róbcie sobie tego, nie oglądajcie „Wiadomości” na TVP, ale także nie oglądajcie „Faktów” na TVN-ie!

Ci ludzie, którzy pracują w tych telewizjach i uważają się za dziennikarzy, oni z dziennikarstwem nie mają kompletnie nic wspólnego. To ludzie zatrudnieni do PR-u, ale robią to jeszcze dodatkowo w tak perfidny sposób, że pomimo tego, iż propaganda leje się tam wręcz strumieniami, to te jednostki nie mają nawet instynktu samozachowawczego, który spowodowałby u nich chwilę refleksji, że swoją twarzą firmują fakty, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Nie będę ukrywał – ja jestem załamany tym, co dzisiaj zobaczyłem. Po części jest mi ogromnie wstyd za to, że ci ludzie pracują w tym samym zawodzie, co ja (a przynajmniej tak twierdzą). W moim odczuciu powinno być to zakazane (czyli nazywanie się dziennikarzem, po tym, co robią na co dzień), bo tak, jak wspomniałem wcześniej oni z dziennikarstwem nie mają nic wspólnego.

Zadaniem dziennikarza jest krytyczne podejście do każdego tematu. Przedstawienie go z każdej możliwej strony. Wypowiedzenie się w danej sprawie każdej zainteresowanej osobie, a co najważniejsze – działanie w swojej pracy na korzyść obywateli, aby robić wszystko by żyło im się w normalnym, uczciwym i bezpiecznym kraju.

To było dla mnie absolutnie koszmarne 30 minut. Nie sądziłem, że żyję w takim kraju… Naprawdę… Szanowni Państwo, zacznijcie szukać faktów na własną rękę, zacznijcie śledzić osoby, które przekazują Wam informacje nie dla propagandy, nie dla kasy, nie dla politycznych rozgrywek, a po to, aby ostrzec Was przed czyhającym za rogiem niebezpieczeństwem.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Nie wymagajmy wszystkiego od księży, skoro sami niewiele robimy

W innym przypadku przepadniecie. Zachłyśniecie się kłamstwem i obłudą, którą co gorsza będziecie starać się przekazywać innym osobom. Nie dajcie sobie robić sieczki z mózgu. To już doszło za daleko i staje się bardzo, ale to bardzo niebezpieczne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *