To nie ty produkujesz śmieci, Fot. Canva

To nie ty produkujesz śmieci!

Dzisiaj chciałbym krótko omówić temat systematycznie rosnących opłat za śmieci… Ja, Ty, Wy… Wszyscy płacimy coraz więcej za odbiór odpadów. Dlaczego tak się dzieje? Bo władze tłumaczą Ci, że produkujesz śmieci i to coraz więcej, więc musisz odpowiednio dużo płacić za ich gospodarowanie.

Jest to totalna bzdura, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ani ja, ani Ty, nie produkujemy śmieci. Śmieci produkują duże korporacje, zajmujące się sprzedażą soczków w kartonach, jogurtów w plastikowych pojemnikach, czy chipsów w foliowych paczkach. Tak! To duże firmy produkują śmieci. My te śmieci tylko kupujemy i wiecie co? Płacimy za to podwójnie! Nie dość, że płacimy za opakowanie towaru, to dodatkowo płacimy również za to, aby to opakowanie ktoś później od nas odebrał i „zagospodarował odpadem”.

Te fantastyczne wystąpienia prezydentów, wójtów, burmistrzów mówiących o tym, że „ludzie produkują coraz więcej śmieci, więc ponoszą coraz większe opłaty”, to stek bzdur niemających nic wspólnego z rzeczywistością.

To firmy, duże korporacje, które produkują plastikowe pojemniki, foliowe opakowania, itp. powinny jako JEDYNE ponosić koszty produkcji i odbierania śmieci. My już za te śmieci płacimy – w momencie, kiedy zabieramy je ze sklepowej półki i idziemy z nimi do kasy.
Nie dajmy kolejny raz robić z siebie idiotów, bo niestety coraz częściej tak się właśnie dzieje. Przypomnij sobie ten post, kiedy po raz kolejny usłyszysz… „Jesteśmy zmuszeni podnieść opłatę za odbiór odpadów…”.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Najprostsze rozwiązanie? Zamknąć stadion!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *