Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka!

Nie lubię mówić, że wszyscy politycy są źli. Nie, bo to nieprawda… Są osoby na tych stanowiskach, które działają z myślą o obywatelach. Są to sporadyczne przypadki, ale tacy ludzie istnieją!

Nie mogę więc powiedzieć, że źli są wszyscy lekarze, że źli są wszyscy nauczyciele, dyrektorzy banków, pracownicy urzędów w tym ci, którzy pracują w ZUS, czy Urzędzie Skarbowym.

Nie… Tam też pracują ludzie, którzy myślą o drugim człowieku.

W ten sam sposób chciałbym, abyście oceniali również dziennikarzy. W dzisiejszych czasach mamy multum dziennikarzy, którzy zrobią wszystko dla kasy, ale naszym zadaniem jest dotrzeć do takich, którzy ponad pieniądze stawiają walkę o prawdę, o wolność, o drugiego człowieka.

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Być może sami jesteśmy lekarzami, którzy zrobiliby wszystko dla swoich pacjentów, a przez bandę nieodpowiedzialnych medyków wrzucani jesteśmy wraz z nimi do jego worka? Podobnie dotyczy to innych zawodów.

Bez względu, jaki zawód wykonujemy na co dzień, nie dajmy sobie przypisać łatki, która odpowiada ogółowi. Jesteśmy jednostką i jako jednostka starajmy się zmieniać ten świat na lepsze!

Fot. Canva

WARTO PRZECZYTAĆ:   Gabriela Hudyka - mistrzyni dwóch kółek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.