Zawsze oceniaj siebie pozytywnie!

Trochę wsparcia dla tych, którzy uważają się za przegrywów i mają niską samoocenę…

Bycie przystojnym, to pojęcie względne. Bycie ładną, to pojęcie względne. Posiadać odpowiedni charakter, to pojęcie względne. Bycie osobą z poczuciem humoru, to również pojęcie względne. Być kobietą o pięknych oczach, to pojęcie względne. Być mężczyzną o czarującym spojrzeniu, to pojęcie względne. Bycie odpowiedniej postury, to pojęcie względne. Nawet bycie ideałem, to również pojęcie względne.
Pamiętajmy o tym, że na tym świecie nigdy nie spotkamy się z sytuacją, że będziemy – czy to pod względem fizycznym, czy też w aspekcie psychologicznym odpowiadać każdej napotkanej przez nas osobie.

Nie ma na tym świecie kobiety, która swoim wyglądem będzie czarowała wszystkich mężczyzn. Nie ma mężczyzny, który swoim wdziękiem będzie urzekał wszystkie napotkane kobiety. Każdy z nas jest inny. Każdy ma swoje zalety, ale każdy ma także wady.

W swoim życiu otrzymałem wiele „koszy” od dziewczyn. Ja sam także odrzucałem zaloty jednej, czy drugiej kobiety. Myślę, że w swoim życiu także doświadczaliście niejednokrotnie takiej sytuacji. Zdaje sobie sprawę z tego, że dla osoby, która stara się o czyjeś względy, takie odrzucenie jest potwornym uczuciem, jednak musimy zdać sobie wówczas sprawę z tego, że przeżywał to każdy dorosły człowiek na tym świecie. Jeżeli ktoś twierdzi, że tego nie doświadczył, to po prostu kłamie.

Na tej planecie nie ma ideałów. Sami także nie jesteśmy ideałami, co wcale nie oznacza, że jesteśmy przegrywami. Pamiętajmy, że na świecie żyje tylu ludzi, że wcześniej, czy później (o ile sami nie zdecydujemy się przed tym zamknąć) w końcu znajdziemy swoją drugą połówkę. Połówkę, która pokocha nas z naszymi zaletami, ale także i wadami.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Dziki Trener? Oglądam i polecam innym...

Nigdy nie oceniajcie siebie zbyt nisko. Zawsze chodźcie z głową podniesioną do góry i uważajcie (chociażby inni tak nie uważali), że jesteście wyjątkowi. Bo jesteście! W końcu ktoś to odkryje. To właśnie jest miłość…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.