Fot. Dawid Kubacki (Ailura, CC BY-SA 3.0 AT)

Dawid Kubacki wygrywa w Engelbergu!

Dawid Kubacki wygrał w niedzielne popołudnie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Polak okazał się najlepszy po skokach na odległość 141,5 m i 135,5 m.

Dawid Kubacki w klasyfikacji końcowej konkursu wyprzedził Austriaka, Manuela Fettnera oraz Słoweńca Anze Laniska. Piąte miejsce w konkursie zajął Piotr Żyła, który po pierwszej części zmagań zajmował 3. miejsce. Pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do finału. Najpierw w kwalifikacjach zdyskwalifikowany został Paweł Wąsek, który podczas swojego lotu miał rozsunięty kombinezon. W samym zaś konkursie w bardzo trudnych warunkach wietrznych wystartował Kamil Stoch, który nie miał szans oddać dalekiego skoku i ostatecznie zajął 39 miejsce (117,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Dawid Kubacki, który zgromadził do tej pory 650 pkt. Drugi jest Anze Lanisek ze Słowenii z 576 pkt. Na koncie, a trzeci Stefan Kraft z Austrii, który ma 467 pkt.

Miejsca pozostałych Polaków: 5. Piotr Żyła (377 pkt.), 14. Kamil Stoch (144 pkt.), 25. Paweł Wąsek (84 pkt.), 42. Tomasz Pilch (8 pkt.), 46. Stefan Hula (4 pkt.), 49. Aleksander Zniszczoł (2 pkt.).

Fot. Dawid Kubacki (Ailura, CC BY-SA 3.0 AT)

WARTO PRZECZYTAĆ:   Joel Perovuo i Sebastian Rajalakso - nowe twarze Jagi

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.