Joe Biden/ fot. Gage Skidmore/ Wikipedia.com

Joe Biden nie przyleci do Polski?

Prezydent USA, Joe Biden poinformował, że nie podjął jeszcze decyzji, czy i kiedy poleci do Polski. Słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych są o tyle zaskakujące, że jeszcze niedawno zarówno strona polska, jak i amerykańska zapewniały, że taka wizyta jest przygotowywana.

– Nie podjąłem jeszcze decyzji, kiedy jadę do Polski, ani nawet, czy na pewno pojadę do Polski – powiedział prezydent USA Joe Biden, który spotkał się z dziennikarzami przed swoim odlotem helikopterem Marine One.

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że Biały Dom w Waszyngtonie kontaktował się z Warszawą w sprawie możliwej wizyty Joe Bidena w naszym kraju. Mówiło się, że prezydent USA miałby przylecieć do naszego kraju w 1. rocznicę inwazji militarnej Rosji na Ukrainę, czyli 24 lutego.

W sprawie ewentualnej wizyty Joe Bidena w Polsce, głos zabrał rzecznik rządu, Piotr Müller. – Sam prezydent USA powiedział o tym, że wybiera się do Polski, więc to nie jest żadna tajemnica. Mówił o tym wprost. W kwestii daty wizyty prezydenta USA, gdy będzie ona ustalona, będziemy to komunikować – powiedział Piotr Müller podczas konferencji prasowej.

Fot. Wikipedia.com/ Gage Skidmore

WARTO PRZECZYTAĆ:   Gmina Tarnów: Jak opanować ceny za śmieci?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.