Konfederacja i Polska Jest Jedna w sojuszu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Fot. screen X/ Konfederacja

Konfederacja i Polska Jest Jedna jednoczą siły w wyborach do Parlamentu Europejskiego!

Dziś oficjalnie zostało ogłoszone porozumienie pomiędzy Konfederacją i partią Polska Jest Jedna o wspólnym starcie obu partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. PJJ otrzyma wszystkie 4. miejsca na wspólnych listach do PE. 

Podczas specjalnej konferencji prasowej, Krzysztof Bosak z Konfederacji nie ukrywał, że dokonało się zjednoczenie do startu do Parlamentu Europejskiego środowisk skupionych  w Konfederacji i środowiska partii Polska Jest Jedna.

– Potwierdzamy, że pod koniec kwietnia, po wielu tygodniach rozmów, podpisaliśmy porozumienie wyborcze z prezydentem Rafałem Piechem i przedstawicielami zarządu Polska Jest Jedna. Ustaliliśmy wspólne warunki startu z naszych list, Konfederacji Wolność i Niepodległość, w całym kraju, we wszystkich okręgach wyborczych. Kandydaci partii Polska Jest Jedna kandydują do Parlamentu Europejskiego. Rywalizowaliśmy w wyborach do parlamentu krajowego. Gdzieniegdzie współpracowaliśmy w wyborach do samorządu. Współpracujemy w całym kraju i łączymy siły w wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówił Krzysztof Bosak.

 

Zadowolenia nie ukrywał także lider Polska Jest Jedna, którym jest prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech. 


– Bardzo się cieszę z tej współpracy. Myślę, że to jest taki dobry początek dobrej współpracy Konfederacji i PJJ i myślę, że większości środowisk prawicowych. Wybory parlamentarne pokazały nam, że rozdział na małe grupki rozdrabnia te głosy, nie daje efektu. Myślę, że dzisiaj jest ten moment kiedy prawdziwa prawica w Polsce nie tyle co musi się łączyć, co powinna ze sobą współpracować zachowując swoją tożsamość. Myślę, że to jest bardzo ważne i to się dzisiaj wydarzyło. (…) Duża partia, która nie uzyskała najwięcej głosów, dzisiaj tak naprawdę jest partią rządzącą, połączyła się z średnimi i mniejszymi partiami. I my to musimy zrobić bardzo mocno po tej prawej stronie, żeby te najwyższe wartości, żeby ta Prawda zawsze wybrzmiewała – mówił Rafał Piech. 

Na mocy porozumienia zawartego pod koniec kwietnia tego roku, ustalono, że politycy PJJ dostaną w każdym okręgu 4. miejsce na liście Konfederacji. 

WARTO PRZECZYTAĆ:   Vuk Sotirović: Oto moja historia

Fot. screen X/ Konfederacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *