fot. commons.wikimedia.org

Novak Djoković chce pozwać australijski rząd na ponad 3 mln funtów

Serbski tenisista Novak Djoković, który z powodu braku szczepienia przeciwko COVID-19 nie został dopuszczony do turnieju Australian Open, nie zamierza składać broni i już szykuje głośny proces. Według angielskich mediów, tenisista zamierza pozwać australijski rząd na kwotę ponad 3 mln funtów za „złe traktowanie”.

Serb rzekomo rozmawia obecnie ze swoimi prawnikami na temat podjęcia kroków prawnych przeciwko australijskiemu rządowi. Według dziennikarzy „The Sun” tenisista domaga się teraz odszkodowania o wartości 6 milionów dolarów (około 3,2 miliona funtów), w tym 4,35 miliona dolarów nagrody, którą przewidziano dla zwycięzcy turnieju.

– Wszyscy dobrze wiemy, że Novak i jego rodzina uważają, że był źle traktowany w hotelu w czasie kwarantanny w Melbourne. Jego matka ujawniła, że ​​pokój był pełen pcheł i czerwi. Był przetrzymywany tam przetrzymywany jak więzień – mówią osoby z bliskiego otoczenia Djokovicia, który przebywa obecnie w swoim domu w Belgradzie.

Nie wiadomo jednak, jak będą wyglądały kolejne starty z udziałem serbskiego tenisisty. Jak informuje portal „Tennis Majors” tenisiści zostali poinformowani, że już wkrótce francuski rząd uchwali przepisy zakazujące nieszczepionym sportowcom startu w jakichkolwiek zawodach sportowych. Zawodnicy będą musieli być w pełni zaszczepieni lub posiadać zaświadczenie lekarskie, które zwalnia ich ze szczepień z powodów medycznych. Zasady mają dotyczyć również turnieju French Open, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

WARTO PRZECZYTAĆ:   W DPS-ach jeszcze daleko do normalności

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.