Fot. GDDiA

Zakopane: Budują rondo na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i Spyrkówka

Prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu DK47 (ul. Kasprowicza) z ul. Spyrkówka rozpoczną się 17 listopada 2022 r. Na początek realizowana będzie przebudowa kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej, co wymaga nowej organizacji ruchu. Zmiany zostaną wprowadzone 17 listopada 2022 o godzinie 8.00.

Zmiana organizacji ruchu

Dla kierowców będzie utrzymany ruch w obu kierunkach ul. Kasprowicza. Zostawiona zostanie również możliwość przejazdu przez ul. Spyrkówka, natomiast piesi będą mogli poruszać się tylko po północnej stronie jezdni. Zmiany spowodowane są przebudową kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 22 grudnia 2022 r.

Zakres inwestycji

Budowa nowego ronda to inwestycja o wartości ponad 9,5 miliona zł. Jej wykonawcą jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. Nowe rondo będzie miało 4 zjazdy. Czwarty będzie prowadził do planowanej nowej drogi gminnej. Dzięki tej inwestycji powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i 2 zatoki autobusowe. Przebudowanych zostanie 10 zjazdów z drogi krajowej. Inwestycja poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych.

Dobra współpraca pomiędzy GDDKiA i gminą Zakopane

Nowe rondo powstanie na podstawie porozumienia GDDKiA z Zakopanem. Gmina sfinansowała przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskała zgodę na realizację inwestycji (ZRID), a GDDKiA zrealizuje i sfinansuje roboty budowlane.

Termin realizacji

Na realizację inwestycji wykonawca ma 15 miesięcy liczone od dnia podpisania umowy. Do czasu prowadzenia robót nie są wliczane okresy zimowe od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenia inwestycji planowane jest w I kwartale 2024 roku.

Fot. GDDiA

WARTO PRZECZYTAĆ:   Turza: Trasa pełna dziur

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.