Karolina Kutypa – Wyśpiewać sukces

14-letnia Karolina Kutypa z Kąśnej Dolnej (gmina Ciężkowice) jest jedną z uczestniczek tegorocznej edycji muzycznego show TVP „The Voice Kids”. Oczarowania jej głosem nie kryli jurorzy programu, a sama Karolina już dziś nie ma wątpliwości, że chciałaby swoją przyszłość związać z estradą.

Karolina od najmłodszych lat interesuje się muzyką. Na co dzień uczęszcza do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach – filia w Gromniku, gdzie od kilku lat gra na skrzypcach. Wokal w jej życiu pojawił się niedawno. Śpiewa jednak na tyle dobrze, że postanowiła swój talent zaprezentować większemu gronu odbiorców.

– Na Instagramie zauważyłam reklamę „The Voice Kids”. Widniała informacja, że właśnie ruszyły castingi do nowej edycji. Zapytałam mamę, która jest moją największą fanką, czy powinnam spróbować swoich sił. Ostatecznie obie uznałyśmy, że to dobry pomysł i warto wziąć udział w przesłuchaniach – mówi 14-latka. – W pierwszym etapie wzięłam udział w precastingach. Wypadłam na tyle dobrze, że udało mi się zakwalifikować do „Przesłuchań w ciemno”, które są już emitowane na antenie TVP. Zdecydowałam się zaśpiewać „Next To Me” z repertuaru Imagine Dragons. Swoje fotele odwrócili: Cleo oraz Tomson i Baron. Byłam niezwykle szczęśliwa, że docenili mój głos i talent.

Jurorzy rozpływali się nad zdolnościami wokalnymi mieszkanki Kąśnej Dolnej. Ale dzwon! – stwierdzili Tomson i Baron już na samym początku występu Karoliny. – W twoim głosie od początku było coś magicznego, coś dojrzałego – komplementowali członkowie grupy Afromental, do których drużyny ostatecznie zdecydowała się dołączyć 14-latka z gminy Ciężkowice.

– Przed występem nie myślałam o tym, do kogo dołączę i skupiałam się na wykonaniu utworu, chociaż nie ukrywam, że zależało mi na tym, aby swoje fotele obrócili Baron i Tomson. Są oni jurorami, którzy od wielu lat zasiadają na fotelach show TVP. Wiele już widzieli i wiele słyszeli. Wiedzą doskonale, z czym wiąże się udział w tym programie i na pewno będę mogła liczyć na mnóstwo cennych rad z ich strony. Poza tym bardzo podoba mi się wokal Tomsona, więc to też przeważyło na ich korzyść – tłumaczy Karolina, która podczas występu była zaskoczona… niezbyt dużą sceną. – W telewizji wygląda ona na ogromną, a w rzeczywistości jest niewielka. Mogłam z bliska przekonać się, jak wygląda magia telewizji. Myślę, że jeszcze wiele rzeczy może mnie zaskoczyć.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Ryglice: Nie ma wody w gminie

Podczas „Przesłuchań w ciemno” Karolinę wspierała jej mama, Anna Kutypa, która nie ukrywa, że jest bardzo dumna z córki. – Emocje podczas nagrania były ogromne, ale chyba jeszcze większe podczas emisji odcinka w telewizji. Nigdy nie wiesz, jak ostatecznie zaprezentujesz się na szklanym ekranie, dopóki sama tego nie zobaczysz – śmieje się mama Karoliny i dodaje – Kąśna Dolna jest niewielką miejscowością, dlatego zaraz po wyemitowaniu odcinka w telewizji z dnia na dzień stałyśmy się tutaj popularne. Nieznani nam ludzie podchodzą do nas i gratulują. Jest to naprawdę bardzo miłe. Wspieram moją córkę, jak mogę. Często zawożę ją samochodem na zajęcia do szkoły muzycznej. Jestem jej wiernym kibicem. Występu w programie nie traktujemy, jako jej życiowej szansy, a raczej jako kolejny krok ku spełnieniu marzeń. Karolina ma dopiero 14 lat. Jeszcze wiele lat śpiewania i gry na instrumencie przed nią. Wierzę, że kiedyś może osiągnąć znaczące sukcesy.

14-latka ma już na swoim koncie występy, jako skrzypaczka wraz z orkiestrą w sali koncertowej w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. W przyszłości chciałaby również wystąpić na tamtejszej scenie jako wokalistka. Jej ulubionymi piosenkarkami, na których się wzoruje i których utworów potrafi słuchać godzinami, są: Whitney Houston, Christina Aguilera oraz Mariah Carey. – Lubię śpiewać muzykę poważną, ale także lubię śpiewać muzykę rozrywkową. Sam udział w programie to również szansa na zawarcie wielu znajomości. Już teraz udało mi się zaprzyjaźnić z kilkoma uczestnikami i wierzę w to, że będą to przyjaźnie na lata. Nie wykluczam, że udział w „The Voice Kids” nie będzie moim ostatnim na szklanym ekranie. Być może w przyszłości zdecyduję się wziąć udział jeszcze w jakimś telewizyjnym show, zwłaszcza że będę mieć już pewne doświadczenie, dzięki czemu będzie mi łatwiej – tłumaczy Karolina i dodaje, że twardo stąpa po ziemi i nie ma wielkich marzeń związanych z przyszłą karierą. – Wiem o tym, że kilka uczestniczek „The Voice Kids” zrobiło duże kariery. Roksana Węgiel, czy Viki Gabor reprezentowały nawet Polskę na konkursie dziecięcej Eurowizji. Ja na Eurowizję dla dzieci już się nie kwalifikuję, ze względu na swój wiek, ale kto wie, czy kiedyś nie wystąpię na Eurowizji dla seniorów? To na pewno byłoby niezapomniane przeżycie. Na razie jednak skupiam się na nauce. Od września mam zamiar rozpocząć zajęcia w Szkole Muzycznej II stopnia. Liczę też po cichu na to, że udział w „The Voice Kids” spowoduje, że pojawią się jakieś oferty związane z występami w naszym regionie. To byłby dobry początek wkraczania na muzyczną scenę w Polsce – kończy z uśmiechem Karolina.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Kamil Czarnik - Bo kawa musi wyglądać...

Autor: Sebastian Czapliński/ TEMI.pl

*Tekst ukazał się na łamach tarnowskiego tygodnika TEMI.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.