Święto miłośników wina i dobrej kuchni już po raz dziesiąty odbędzie się w Tarnowie

Wielkie Tarnowskie Dionizje rozpoczną się 13 listopada o godz. 13 uroczystym przejściem po tarnowskim starym mieście Orszaku Winnego ze św. Marcinem na białym koniu, a następnie prezentacją oferty enoturystycznej i kulinarnej regionu na Rynku.
Celem wydarzenia jest promocja turystyczna Tarnowa i okolic jako regionu winiarskiego, atrakcyjnego enoturystycznie oraz integracja środowiska lokalnego.

W niedzielę 13 listopada 2022 r. o godz. 13 uliczkami starego miasta w Tarnowie przejdzie Orszak św. Marcina – patrona winiarzy. Orszakowi towarzyszyć będzie regionalny zespół Zalasowianie. Również w niedzielę od godz. 13.30 do 17 na tarnowskim Rynku odbędzie się kiermasz produktów lokalnych, podczas którego będzie można zakupić: wina, miody, soki, octy, chleby, sery różnego rodzaju, wędliny, a nawet rzeźby i zabawki ludowe z drewna.

W kolejne dwa weekendy organizatorzy zapraszają na wydarzenia towarzyszące Dionizjom. W piątek 18 listopada w Aktywnej Kuchni w Tarnowie odbędą się warsztaty pn. „Wino i kuchnia, czyli o sztuce łączenia smaków”. Z kolei Bistro Przepis przy placu Kazimierza zaprasza w czwartek 24 listopada na kolację pod hasłem: „Czy polskie wino jest dobre?”. Podczas wieczoru do przygotowanych potraw podane zostaną wina z czterech winnic, z których każda położona jest w innej części województwa małopolskiego. W Hotelu Krzyskim w piątkowy wieczór podczas kolacji odbędzie się spotkanie z o. Markiem Grubką, duszpasterzem z Domu św. Jacka na Jamnej, autorem książki „Winne smaki Wzgórza Jakubowego”, lektury, która na pewno zauroczy sympatyków polskiego wina i rodzimej enoturystyki. O. Marek przez kilka lat był opiekunem sandomierskiej Winnicy św. Jakuba, a obecnie tworzy i opiekuje się winnicą „Wzgórze Nadziei” na Jamnej.

Finał dionizyjskiego święta zaplanowany jest na 26 listopada w restauracji ZaKładka Bistro usytuowanej na krakowskim Starym Podgórzu. Organizatorzy – Stowarzyszenie Kobiety i Wino oraz Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają na panel dyskusyjny pn. „Wino jest kobietą”, połączony z degustacją polskich win. W ciągu ostatnich 25 lat rola kobiet w świecie winiarskim bardzo się zmieniła. Co raz częściej panie zostają nie tylko właścicielkami winnic, ale także produkują fantastyczne wina, doceniane przez specjalistów z branży.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Odpocząć nad wodą

X Wielkie Tarnowskie Dionizje realizowane są przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.