Ruch Obrony Polaków, fot. Facebook/Witold Gadowski

Powołano Ruch Obrony Polaków!

Powołano Ruch Obrony Polaków! Zapoczątkowali go: Witold Gadowski, Wojciech Sumliński oraz Rafał Piech. Na początek jako stowarzyszenie.

Teraz warto byłoby zaangażować również innych niezależnych dziennikarzy (pomimo tego, że nie ma ich zbyt wielu), a także stowarzyszenia patriotyczne i religijne działające w kraju.

Będzie dobrze! 💪

Oświadczenie Witolda Gadowskiego:

„DEKLARACJA RUCHU OBRONY POLAKÓW

Rzeczpospolita Polska znalazła się w bardzo trudnym momencie historii. Zagrożona jest suwerenność naszej Ojczyzny i wolność Polaków. Politycy tworzący dotychczasowe elity zawiedli – trwa wyniszczająca i antagonizująca naszych Rodaków kampania zaciekłej walki pomiędzy stronnictwami, które w wielu dziedzinach niewiele się od siebie różnią. Polsce potrzebna jest dziś zgoda, szacunek dla odwiecznych wartości oraz odpowiedzialne i odważne współdziałanie Polaków!

Mając poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszego kraju i za los naszych dzieci, czujemy się w obowiązku wspólnie zainicjować działania w obronie Polski i Polaków. Prowadzą nas odwieczne wartości: Bóg – Honor – Ojczyzna, które tworzą konkretny program działań. Nasze ideały wyrastają z przekonania o istnieniu wiecznej i niezmiennej Prawdy. Nigdy też nie podejmowaliśmy i nie podejmiemy się prowadzenia działań sprzecznych z chrześcijańską etyką i honorem.

Kierujemy się bowiem przekonaniem, że nie można osiągać dobrych celów, posługując się niemoralnymi metodami. Naszym zdaniem nie istnieje mniejsze zło, dlatego odrzucamy kierowanie się takimi wyborami. Wreszcie Ojczyzna jest dla nas wielkim, świętym obowiązkiem, wzbudzającym w nas poczucie godności i zobowiązanie do bycia świadomymi, współczesnymi Polakami.

Zbyt długo godziliśmy się na wątpliwe działania polityków mieniących się naszymi reprezentantami, którzy ostatecznie zawiedli. Mamy poczucie, że w naszym Narodzie tkwi wielka siła i energią, którą należy obudzić i skierować na pracę dla Polski.

Przystępujemy do Deklaracji Ruchu Obrony Polaków, zapraszając do współdziałania wszystkich, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna są nadrzędnymi wartościami. Razem obronimy polską suwerenność, przywrócimy sprawiedliwość i uczynimy z Polski bezpieczny dom dla wszystkich jej mieszkańców.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Czy to możliwe? Angielski dziennikarz promuje Ekstraklasę

Ruszamy, życząc sobie pokoju, zdrowia i wolności”.

Fot. Ruch Obrony Polaków, fot. Facebook/Witold Gadowski

12 komentarzy

 1. Pozdrawiam Panów, załozycieli nowego ruchu nie przesiąkniętego moralnym zepsuciem, niech prawda i uczciwość kroczy przed wami

 2. Brawo Panowie. Polakom bardzo potrzebne są takie organizacje. Jestem z Wami i będę wspierać 🤝🇵🇱🇵🇱🇵🇱♥️

 3. Dzięki Bogu, nareszcie jest jeszcze nadzieja dla nas Polaków, jesteście Panowie WIELCY. Przezylam już trochę ,wiele widziałam, ale to , co teraz się dzieje w naszym kraju nie można ubrać w żadne słowa. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże.

 4. Jest wielka szansa, że zostanie zbudowana alternatywa dla dotychczasowej polityki manipulowania Polakami, tak aby byli skłóceni nie mogli się samodzielnie rozwijać.
  Ostatnie 8 lat rządów PIS-u dało wiele nadziei i perspektyw możliwości rozwoju. Ale PIS nie włączył w to szerokich kręgów Narodu Polskiego lecz w jakiś pokrętny sposób izolował się, i tylko potrzebował naszych głosów w wyborach, nie potrzebował naszych serc i dusz ani naszych inicjatyw. Trzeba przyznać że PIS zadbał o Lud, zlikwidował biedę w dołach społecznych i u emerytów i dzieci ale nie chciał się dzielić władzą z Ludem.
  Przegrał więc władzę, bo inni się sprytnie zorganizowali w szeroki front. Nawet gdy PIS dobrze coś robił to zawsze było w tym coś nieszczerego, dwuznacznego, nie było pewności czy jest to tylko w naszym interesie. Trzeba im to jasno w oczy powiedzieć.
  Ruch Obrony Polaków może wyzwolić w Polsce naszą wielkość i inicjatywę ale musi być mądrze i wytrwale organizowany, aby nie był to tylko „słomiany zapał”. Powinien i być opracowany docelowy Plan na Polskę i musi być przedstawiony i przedyskutowany mądry program polityczny Ruchu. Mówiący co chcemy osiągnąć.

 5. Trzeba ratować naszą ojczyznę przed Polakami, ktorzy zdradzili Polskę.

 6. dziękujemy bardzo doczekalismy sie serce sie raduje pozdrawiamy
  chcielibysmy czynnie uczestniczyć a mieszkamy w niemczech

 7. Stawiam na mądrych i prawdziwych Polaków.
  Mam zamiar zaangażować się w prace Stowarzyszenia.Pozdrawiam wszystkich ,którym droga jest Polska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *