Tarnowskie hotele gotowe na turystów

Okres wakacji powoduje, że tarnowskie hotele na ostatni guzik dopinają swoją ofertę dla turystów, którzy w lipcu i sierpniu zdecydują się odwiedzić nasze miasto i okolice. Klimatyzowane pokoje, campingi, czy SPA, to tylko niektóre z elementów mających spowodować, że odwiedzający nas goście na dłużej zatrzymają się w Tarnowie.

Hotel Kantoria

Właściciele tarnowskich hoteli wierzą, że tegoroczne lato spowoduje, że osób odwiedzających Tarnów i okolice będzie naprawdę sporo. Wszyscy zdają sobie sprawę, że dla turystów oprócz atrakcji turystycznych równie ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca do odpoczynku i noclegu.

– Mamy nadzieję, że turystów będzie sporo. Jesteśmy na nich przygotowani – mówi Andrzej Ciszek, właściciel Hotelu Kantoria. – Każdego roku widzimy, że latem dużo większym powodzeniem niż hotel cieszy się camping. Do dyspozycji gości oddajemy: domki bungalowe, pole namiotowe i caravaningowe. Oczywiście na terenie campingu, swoje usługi oferuje również nasz trzygwiazdkowy hotel z komfortowymi pokojami, apartamentami i restauracją. Na polu namiotowym i carvingowym osoby, które zdecydują się skorzystać z naszej oferty, mają do swojej dyspozycji: łazienki z ciepłą wodą, toalety, pralnię, suszarnię i możliwość skorzystania z żelazka. Dodatkowo turyści mogą skorzystać z kuchenki gazowej, mikrofalówki, lodówki, a także specjalnej sali kominkowej, czyli miejsca przeznaczonego do spożywania posiłków oraz spotkań w chłodniejsze dni i wieczory. Z doświadczenia wiemy, że turyści najczęściej zatrzymują się u nas na 2-3 dni. Zwiedzą Tarnów i okolice, a następnie udają się w dalszą podróż. Wierzymy, że teraz dużą popularnością będzie cieszyć się nowa strefa rekreacji, która powstała w sąsiedztwie naszego hotelu. Duże boisko do siatkówki plażowej, leżaki, huśtawki i specjalne miejsca do zawieszenia hamaku na pewno znajdą swoich zwolenników.

Aby zwabić do hotelu turystę, bez wątpienia trzeba dysponować dobrze wyposażonymi pokojami. Hotel Krzyski może pochwalić się ponad dwudziestoma nowoczesnymi i eleganckimi pokojami z przejrzystymi wnętrzami oraz wyposażonymi w niezbędne multimedia salami konferencyjnymi. W Hotelu „U Jana” usytuowanym w samym centrum tarnowskiego rynku turyści mają do swojej dyspozycji kilkanaście wygodnych pokoi, w tym apartamenty, pokoje o podwyższonym standardzie oraz pokoje ekonomiczne. Każdy z nich posiada wygodne podwójne łóżko, stylowe drewniane meble oraz malowidła, aby podczas pobytu przybliżyć gościom klimat XIII-wiecznej kamienicy, w której mieści się hotel. Hotel Tarnovia w swojej ofercie może pochwalić się m.in. apartamentami Premium LUX, które stanowią idealną propozycję dla osób ceniących komfort najwyższej klasy. Klimatyzowane apartamenty można podzielić na dwa odrębne pokoje. Goście mają do swojej dyspozycji część sypialną i wypoczynkową, w której skład wchodzi m.in.: łazienka z prysznicem, łazienka z wanną, telewizor, mini lodówka, telefon i stolik z krzesłami. Sam hotel w swojej ofercie posiada aż 126 różnej klasy pokoi.

WARTO PRZECZYTAĆ:   To ja, złodziej...

– My oprócz pokoi z widokiem na bajecznie prezentujący się nocą dworzec PKP, oferujemy turystom nowoczesne hotelowe SPA i dobrze wyposażoną salę fitness – mówi Joanna Styrczula z Hotelu GAL mieszczącego się w centrum miasta. – W naszym hotelowym SPA goście mogą w ciszy i spokoju zrelaksować się w saunie zarówno suchej, jak i parowej. Dodatkowo zachęcamy także do skorzystania ze specjalnie przygotowanej kabiny z biczami wodnymi i hydroterapią. Z kolei w sali fitness goście mogą skorzystać z wielu nowoczesnych urządzeń, m.in.: rowerka, bieżni czy orbitreka. W tym roku podczas wakacji spodziewamy się osób, które nie tylko przyjadą zwiedzić Tarnów, ale i takich, które przyjadą w odwiedziny do swoich rodzin. Mamy kilku takich gości, którzy pojawiają się u nas systematycznie. Ze względu na lokalizację hotelu, wybiera nas bardzo duża liczba turystów zza granicy. Dużo wyższe ceny za noc w krakowskich hotelach powodują, że turysta pozostawia swój samochód na naszym parkingu, który dla gości jest bezpłatny i korzystając z pociągu, udaje się w podróż do Krakowa, po czym wraca na nocleg na koniec dnia. Wszystkie 33 pokoje, którymi dysponujemy, mają ten sam standard. Niektóre z nich posiadają dodatkowo balkon. Co ciekawe turyści, którzy zdecydują się na nasz hotel, mogą korzystać z pomocy naszych recepcjonistek, które udzielają informacji, jakie miejsca w naszym mieście są warte zobaczenia i jak do nich dotrzeć.

Witold Kisała, prezes zarządu Hotel Cristal Park w Tarnowie mówi, że każdy z trzech hoteli, które kolejno znajdują się w: Mościach, Zgłobicach i Dąbrowie Tarnowskiej ma specjalne oferty dla różnego typu gości. – W Mościcach dysponujemy dużym obiektem, gdzie blisko mamy saunę, basen, czy obiekty sportowe. Tutaj gościmy przede wszystkim gości indywidualnych oraz grupy o charakterze kolonijnym. Podobna sytuacja ma miejsce w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie również po sąsiedzku mamy basen. W przypadku Zgłobic dysponujemy obiektem o charakterze hotelu butikowego. Hotel jest ulokowany w parku, a w jego podziemiach znajduje się SPA. Okolice są idealne do odpoczynku i długich spacerów, zwłaszcza że niedaleko znajduje się plaża nad Dunajcem, gdzie również można się zrelaksować. Akurat w Zgłobicach mamy do czynienia z dużą ilością gości z Wielkiej Brytanii, którzy chcą oderwać się na chwilę od szarej codzienności i odpocząć w spokojnym i cichym miejscu korzystając dodatkowo z zabiegów pielęgnacyjnych – mówi Witold Kisała i dodaje, że okres wakacyjny nie do końca jest „złotym czasem” dla tarnowskich hoteli. – Nie da się ukryć, że Tarnów nie jest miastem, które na dłużej może zatrzymać turystów, dlatego zdecydowanie częściej mamy do czynienia z klientami biznesowymi, którzy organizują u nas konferencje. To też w jakimś sensie apel do władz miasta, aby podjąć konkretne działania, które zwiększą ruch turystyczny w Tarnowie. Idealnym przykładem jest budowana hala sportowa w Mościcach. Wydaje się, że na tej inwestycji może zyskać nasz hotel, ale jedynie pod warunkiem, że będą organizowane tam dużej rangi imprezy włącznie z koncertami gwiazd światowej muzyki. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zachęcić jeszcze większą liczbę turystów do zatrzymywania się w tarnowskich hotelach.

WARTO PRZECZYTAĆ:   Biała odżyje na nowo?

Autor: Sebastian Czapliński/ TEMI.pl

*Tekst ukazał się na łamach tarnowskiego tygodnika TEMI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *